FESTIVAL FALCKÝCH VÍN VE VINNÉM ÚJEZDĚ 19


FESTIVAL FALCKÝCH VÍN VE VINNÉM ÚJEZDĚ 19

ANEB VELKÁ PŘEHLEDNÁ NEŘÍZENÁ DEGUSTACE

Přátelé, příznivci kvalitních vín,
s příchodem opravdového jara do českých krajin jsme se rozhodli uspořádat velký degustační den zaměření na náš oblíbený slunný region v porýní Pfalz. V posledních deseti letech jsme se tomuto regionu dostatečně věnovali a z našich cest se rekrutovalo i dostatek zajímavých vzorků. Několik desítek bychom rádi představili v našich prostorech ve středu 16.5.2018 od 18h - 23h. Můžete přijít kdykoliv v tuto dobu a ochutnat třeba všechny vzorky.

 Falcký festival_seznam vín

Často mluvíme o hledání zajímavých vín, ještě v ne tak probádaných lokacích. Pfalz do této kategorie dozajista spadá. Najít zde relativně neznámá, ale vysoce zajímavá a kvalitní vinařství je to, co nás baví a těší zároveň. Když připočteme fakt, že se Pfalzi přezdívá německé Toskánsko, není třeba již nic dodávat. Zda-li rozšíříme naše portfólio pfalzských vín záleží i na vás a vašich ohlasech během degustací tak i po nich. Milan Ballík před 13 lety v časopisu Euro napsal o Vinném Újezdu 19 "Mluvte jim do sortimentu" a to opravdu stále platí :-). Rádi si vyposlechneme vaše názory a opravdu o nich přemýšlíme. Celý článek od pana Ballíka z 22.7.2005 naleznete zde.

Údolí řeky rýn - Falcko (Pfalz, Palatinate, Rheinpfalz)
Falcko je druhou největší vinařskou oblastí Německa, která se až do roku 1992 nazývala Rheinpfalz. Táhne se 80 km na sever od Alsaska, jehož horské pásmo Vogézy (Vosges) přechází na německé straně v pohoří Haardt. Stejně jako Alsasko na francouzské straně, je i Falcko nejsušší a nejslunnější ze všech oblastí Německa, a to díky mikroklimatu vytvářeném deštným stínem na úpatí svahů, kde je také vysázena většina vinic. Centrem vinařského regionu je Neustadt-an-der-Weinstrasse, což v českém překladu je báječně znějící „Nové Město na vinařské stezce“.

Popis degustačního dne:
Kdy: středa 16.5.2018 od 18h - 23h
Kde: Vinný sklep újezd 19
Počet vzorků: 30
Typ degustace: průchozí se sklenkou v ruce
Cena za neomezenou neřízenou degustaci: 500,- Kč
Pozn.: U jednotlivých vzorků budou fundované osoby, které zodpoví vaše případné dotazy.

Ochutnávky doplníme dobrým pečivem a neperlivou vodou.

Poprosíme o rezervaci, kterou můžete učinit telefonicky 257 317 410, 608 256 471, mailem vinnyujezd@vinnyujezd.cz nebo on-line zde níže. Rezervace slouží jako informace pro Vinný sklep Újezd 19. Lépe se na vás připravíme :-). Můžete samozřejmě přijít i bez rezervace.

Těšit se na Vaši návštěvu budou všichni z Vinného sklepa újezd 19
Publikováno: 22. 04. 2018

 
© Vinný Újezd 2009 tvorba www stránek emocio
Rezervace Registrace
Facebook Vinný sklep Újezd
Vinn jezd Vinn jezd Vinn jezd Vinn jezd Vinn jezd