Ochutnávky vín 2021

Kalendář akcí

TOMÁŠ KOŘÉNEK - VÍNA CO MÁM RÁD_VINNÁ 6 A DALŠÍ ON LINE DEGUSTACE VE ČTVRTEK 26.11.2020 OD 19H


TOMÁŠ KOŘÉNEK - VÍNA CO MÁM RÁD_VINNÁ 6 A DALŠÍ ON LINE DEGUSTACE VE ČTVRTEK 26.11.2020 OD 19H

MOTO: VINNÁ 6_4 ŘEKY_4 VÍNA ON LINE

Přítelkyně a přátelé kvalitních vín,
další pravidelnou Vinnou 6 s degustaci zaměříme na vášeň a lásku k vínu jedné konkrétní osoby. Tomáš Kořének, sommellier, milovník života, moderátor, hudební skladatel, herec a zároveň spolupracovník Vinného Újezdu 19 nám představí vína, která on sám vyznává a o která by se svámi rád podělil. Jednotícím prvkem této Vinné 6 budou řeky, od nichž dovážíme vína do ČR: Rýn, Loira, Rhona, Ebro. Tomáš si vybral to co ho těší a sám by doporučil a zároveň se snažil vybrat vína, která repreznují 3 výkonové řady:
- lehká, svěží vína
- středně těžká vína
- mohutná, těžká, nazrálá vína
Při on-line degustaci si představíme bílé a červené z první řady a bílé a červené z třetí řady - vína jsou na plakátu označeny malou červeno kamerou.

NABÍDKA VINNÉ 6 JE ZDE(sleva 15% na set) - zavezeme k vám domu

SOUČÁSTÍ TÉTO VINNÉ 6 BUDE I DALŠÍ ON-LINE DEGUSTACE, KTERÁ PROBĚHNE VE ČTVRTEK 26.11.2020 OD 19H. STAČÍ SE PŘIPOJIT PŘES NÁŠ FACEBOOK!

VINNOU 6 přímo k vám domu:
Vybereme 4 druhy vín, která budeme prezentovat přímo pro vás. Kdo bude mít Vinnou 6 již doma bude ve výhodě, kdo se chce nejdříve jen juknout, může se stát pasivním divákem a nakoupit až po degustaci. Komunikovat budeme samozřejmě společně během samotné degustace přes chat FB. Facebook má výhodu, že se můžete po on-line vysílání kdykoliv připojit a degustaci si užít off line. Degustací vás provede Tomáš Kořének.

Jak připravit víno doma před degustací:
1) lehká svěží vína - Sauvignon blanc Pourquoi pas? a Syrah nat & sens
Obě vína stačí otevřít cca 1/2 hodiny před samotnou degustací. Důležitá je teplota konzumace - bílé 8°C a červené 16°C.
2) Mohutná, těžká, nazrálá vína
Pinot Gris Ortel 2016 - opravdu mohutné, plné, těžké, biodynamické víno. Minimální výnos z hektaru, rok ležení na kalech(sur lie). Opravdu luxusní materiál. Ideální varientou je víno otevřít 4-5h před samotnou degustací, teplotu zde nechte na bílé víno vyšší - my máme zkušenost cca 13-14°C. Víno rozbalí své nové vůně, chuťe. A každých 20 minut půjde dál do nových chuťových projevů. Meditativní záležitost. Ideálně zvolit větší sklenice(cca 600ml) typu Bourgogne.

Edulis reserva 2014 - vína podporované novým barikovým francouzským sudem - 18 měsíců, James Suckling dává 91b. Po 6 letech je připraveno k pití. Láhev ideálně otevřít 3h před degustací, nedekantovat. Lánev následně dejte do lednice - cca 40min, ideální teplota konzumace 15-16°C, přesto že se jedná o barikové víno. Vysoká ovocnost si zalouží nižší teplotu servírování. Ideálně použít větší sklednice cca 600 - 700ml typu Tempranillo, záložně Syrah.

Závoz je po Praze a blízkém okolí zdarma a nabídka platí od 23.11.2020 do 29.11.2020. Můžete samozřejmě objednávat i od každého druhu samotný karton. I na to se vztahuje akčních 15%. Objednávat můžete na kerlik@vinnyujezd.cz nebo dvorak@vinnyujezd.cz, případně vinnyujezd@vinnyujezd.cz.

Platba může probíhat cash v obálce nebo bezhotovostně na náš účet:
Bankovní spojení: 139741399/0800, Česká Spořitelna, a.s.

Zda-li vás nabídka zaujme, jsme potěšeni a vyrážíme k vám.

Na vi u vás doma nebo při další podzimní on-line degustaci :-)

Tomáš, Daniel, Jirka z Vinného Újezdu 19
Publikováno: 21. 11. 2020

 
© Vinný Újezd 2009 tvorba www stránek emocio
Rezervace Registrace
Facebook Vinný sklep Újezd
Vinn jezd Vinn jezd Vinn jezd Vinn jezd Vinn jezd