Ochutnávky vín 2021

Kalendář akcí

VINNÁ 6 ZE ŠPANĚLSKÉHO COSTER DEL SEGRE A DALŠÍ ON LINE DEGUSTACE VE ČTVRTEK 19.11.2020 OD 19H


VINNÁ 6 ZE ŠPANĚLSKÉHO COSTER DEL SEGRE A DALŠÍ ON LINE DEGUSTACE VE ČTVRTEK 19.11.2020 OD 19H

Vážení přátelé,
chtěli bychom vám nabídnout další Vinnou 6. Ze Španělska v současnosti dovážíme vína z Riojy, Navarry, Cariňeny a také z méně známé oblasti Coster del Segre. Před 3 lety jsme zde objevili kvalitativně nadstandardní vinařství Costers del Sió a o jejich vína bychom se s vámi rádi podělili. Zařadíme vína, která již do ČR pár let vozíme, ale představíme nové ročníky, ale také si představíme i nějakou novinku. Velmi zajímavý počin je "Sios nature Syrah 2019" v limitní řadě.

NABÍDKA VINNÉ 6 JE ZDE(sleva 10% na set) - zavezeme k vám domu

SOUČÁSTÍ TÉTO VINNÉ 6 BUDE I DALŠÍ ON-LINE DEGUSTACE, KTERÁ PROBĚHNE VE ČTVRTEK 19.11.2020 OD 19H. STAČÍ SE PŘIPOJIT PŘES NÁŠ FACEBOOK!

VINNOU 6 přímo k vám domu:
Vybereme 4 druhy vín, která budeme prezentovat přímo pro vás. Kdo bude mít Vinnou 6 již doma bude ve výhodě, kdo se chce nejdříve jen juknout, může se stát pasivním divákem a nakoupit až po degustaci. Komunikovat budeme samozřejmě společně během samotné degustace přes chat FB. Facebook má výhodu, že se můžete po on-line vysílání kdykoliv připojit a degustaci si užít off line. Degustací vás provede Daniel Keřlík.

Pár vět o vinařství Costers del Sió:
Juan de Porcioles vždy toužil po tom žít na venkově, pěstovat víno a pečovat o krajinu. V roce 1992 koupila rodina Porcioles-Buixó pozemky a statek Finca de Flix a začala na nich pracovat. Juan de Porcioles, velký milovník vína, postupně rozvíjel svou ideu pěstovat víno a v roce 1998 vysadil s pomocí přátel první vinohrad – Vinya Vella - s cílem vyrábět zde osobitá vína vysoké kvality. Obnovil tak dávnou tradici pěstování vína v této oblasti a postupně ji po dvacet let rozvíjí, zvyšuje kvalitu a plní si – za pomoci manželky a dětí - své sny.

Pár vět o regionu Costers del Segre:
Název znamená Břehy Segre, řeky (která pramení v Pyrenejích a vlévá se do Ebra), je vinařská oblast DO (Denominación de Origen) v severovýchodním Katalánsku ve výšce 200 – 400 metrů nad mořem. Jedná se planinu zvedající se k Pyrenejím, suchá s velkými výkyvy počasí a několika docela odlišnými částmi (podobně jako Languedoc) - Pallars Jussa, Artesa de Segre, Segria, Raimat, Valls del Riucorb, Garrigues a Urgell. Pěstují se tu jak tradiční odrůdy jako Samso(Carinena, Carignan) Monastrell, Macabeo, Parellada tak i světové jako Merlot, Cabernet Sauvignon, Garnacha (Grenache), Syrah, Pinot Noir, Chardonnay, Riesling, Sauvignon blanc a další. Část oblasti je společná s DO Cava. Vyrábějí se zde i klasifikace Crianza až Gran Reserva (2 až 5 let zrání, z toho 0,5 až 2 roky v dubových sudech).

Závoz je po Praze a blízkém okolí zdarma a nabídka platí od 16.11.2020 do 21.11.2020. Můžete samozřejmě objednávat i od každého druhu samotný karton. I na to se vztahuje akčních 10%. Objednávat můžete na kerlik@vinnyujezd.cz nebo dvorak@vinnyujezd.cz, případně vinnyujezd@vinnyujezd.cz.

Platba může probíhat cash v obálce nebo bezhotovostně na náš účet:
Bankovní spojení: 139741399/0800, Česká Spořitelna, a.s.

Zda-li vás nabídka zaujme, jsme potěšeni a vyrážíme k vám.

Na vi u vás doma nebo při další podzimní on-line degustaci :-)

Vinný Újezd 19
Publikováno: 13. 11. 2020

 
© Vinný Újezd 2009 tvorba www stránek emocio
Rezervace Registrace
Facebook Vinný sklep Újezd
Vinn jezd Vinn jezd Vinn jezd Vinn jezd Vinn jezd