Ochutnávky vín 2021

Kalendář akcí

33 VZORKŮ - OTEVŘENÝ SKLEP A ALSASKÁ VÍNA

07. 06. 2018
čtvrtek

Vstupné za neomezenou degustaci 500,-

Přátelé, vinní nadšenci,
před nedávným časem jsme se u nás na Vinném Újezdě 19 zaměřili na zajímavý vinařský německý region Pfalz a myslíme si, že jsme důkladně prochutnali nová vína z nových vinařství, která jsme dovezli do ČR. Tam kde končí na Falci vinařská stezka "Südliche Weinstraße", tam začíná ve francouzském Alsasku "Route des Vins". Jelikož nás tento region delší dobu také zajímá a přechutnali jsme mnoho desítek vín z mnoha alsaských vinařství, rozhodli jsme se uspořádat zajímavou degustaci. Můžete se tedy těšit na VELKOU ALSASKOU DEGUSTACI, která bude obsahovat cca 33 druhů vín od šestice vinařství. Tato zajímavá srovnávací degustace proběhne v našich prostorech první čtvrtek v červnu, tedy 7.6.2018 od 18h.
Vstupné bude 500,-Kč a budete moci přechutnat všechny vzorky třeba dvakrát.

SEZNAM VÍN NALZNETE ZDE NÍŽE:

 Festival alsaských vín

Popis degustačního dne:
Kdy: čtvrtek 7.6.2018 od 18h - 23h
Kde: Vinný sklep újezd 19
Počet vzorků: cca 33
Typ degustace: průchozí se sklenkou v ruce
Cena za neomezenou neřízenou degustaci: 500,- Kč
Pozn.: U jednotlivých vzorků budou fundované osoby, které zodpoví vaše případné dotazy.

Seznam vinařství:
1) Domaine Jean-Marc Bernhard
Domaine Jean-Marc Bernhard se nachází v vesnici Katzenthal, západně od Colmaru, v srdci alsaského vinohradnictví. Vesnice leží v údolí obklopeném vinicemi podél alsaské vinné stezky. Rodinný dům se nachází uprostřed vesnice, budovy pocházející ze 16. století, které rodina koupila v roce 1802. Sklepy vždy sloužily výhradně k uskladnění a výrobě vína. Zkušenosti získané postupně devíti generacemi jsou tím, co zajišťuje vysokou kvalitu. Od roku 2012 vyrábějí na 11ha organická vína - jejich filozofie je založena na absolutním respektu k terroiru. Pravidelné orání, tráva ve vinici, kompost, údržba starých vinic, neustálá a pečlivá práce ve vinohradu je tím zásadním pro jejich vína.

2) Paul Ginglinger
Počátky vinařství rodiny Ginglinger sahají až do roku 1610. Dnes obhospodařuje Michel, vnuk Paula Ginglingera 12ha vinic. Vinice se nachází v srdci Alsaska, 5 km jižně od Colmaru, na slunných svazích exponovaných na východ, jihovýchod na úpatí pohoří Vogéz, kde je mimořádně suché a teplé mikroklima. Srážky jsou zde nejnižší ve Francii. Vinařství disponuje i vinicemi Grand Cru - Eichberg a Pfersigberg.


3) Gilbert Ruhlmann fils
Půda na 14ha vinohradů je tvořena granitem, černou slídou, živcem a křemenem. Jedná se unikátní složení. Struktura půdy je přitom lehká. Denní teplo se v ní ukláda a obnovuje ho v noci. Vína tak těží z teplejšího mikroklimatu a vegetace začíná rychleji. Kopec Ortenberg, jehož svah je exponovaný na jihovýchod, má dobrou hydromorfní kapacitu. Žula je velmi drobivá a mísí se s hlínou. Réva je hluboce zakořeněná. Tyto půdy jsou velice příznivé pro Pinot Gris a Gewurztraminer. Namísto toho, město Scherwiller je známé svým majestátním Ryzlinkem. Scherwillerská vinice těží z kamenio-jílovité půdy s písečnou hlínou. Velice oblíbený terroir pro Riesling.


4) Domaine Edmond Rentz
Vinohrady Domaine Edmond RENTZ se rozprosírají v různých alsaských regionech (Zellenberg, Riquewihr, Hunawihr, Ribeauvillé, Bergheim), z nichž získávají mnoho pozitivního pro výrobu vína. Jedná se samozeřjmě o rozlišné tratě a půdní složení: Froehn, Lerchenberg, Rotenberg, Burg, Grafenreben. Každý půdní typ přináší do vína unikátní specifika: vysoce kvalitní víno závisí na zdravé půdě tak jako na vlastním lokaci. Thomas RENTZ začal pracovat ve vinařství v roce 1785. Od roku 1995 pracují na stejném místě Catherine and Patrick RENTZ, kteří navazují na dlouhou tradici a přidávají do vinařství svou osobitost. Pracují samozřejmě s typickými alsaskými odrůdami: Sylvaner, Pinot Blanc, Riesling, Muscat d'Alsace, Pinot Gris, Gewurztraminer and Pinot Noir.

5) Domaine Gerard Neumeyer
Rodinné vinařství Domaine Neumeyer je třetí pokračující generací v obci Molsheim. Dnes se o vše stará vinař
Gerárd a jeho žena Gabrielle, kteří vlastní 16ha vinic převážně položených na jiho-východních svazích. Samozřejmě, že pěstují typické alsaské odrůdy – tedy Sylvaner, Riesling, Pinot gris, Pinot Blanc, Gewurztraminer,Muscat také i Pinot Noir. Mají to štěstí, že obhospodařují i 3,5ha vinic Grand Cru na viniční trati Bruderthal. Skromnost, pracovitost, poctivost a cit pro obchod jsou jasnými vlastnostmi tohoto rodinného podniku.

6) Muré
V 17. století se Michel Muré usadil ve městě Colmar a začal hospodařit a pěstovat vinnou révu na pozemcích jižně od Colmaru. V roce 1935 vycítil potenciál skvělých vinic s výjimečnou kvalitou Alfred Muré a dokončil práce na Grand Cru trati Clos Saint Landelin. Vystavěl zadní kamenné opěrné zdi pro 12 hektarový, ideálně situovaný a sluncem hýčkaný pozemek, chráněný před větry a přívalovými dešti. Terasy poté osadil novou révou a díky mnohaletému úsilí je toto Grand Cru pouze v držení rodiny, což je tzv. Monopol.
Dnes toto biodynamické vinařství vedou Veronica a Thomas Muré, 11. a 12. generace, kteří pracují s obrovským nadšením se svěřenými poklady bonitních vinařských parcel osázených kvalitní révou. Celková rozloha je 25 ha, včetně 12 ha monopolní Crand Cru tratě Clos Saint Landelin.

Ochutnávky doplníme dobrým pečivem a neperlivou vodou.

Poprosíme o rezervaci, kterou můžete učinit telefonicky 257 317 410, 608 256 471, mailem vinnyujezd@vinnyujezd.cz nebo on-line zde níže. Rezervace slouží jako informace pro Vinný sklep Újezd 19. Lépe se na vás připravíme :-). Můžete samozřejmě přijít i bez rezervace.

Těšit se na Vaši návštěvu budou všichni z Vinného sklepa újezd 19


Pořádá: Vinný sklep Újezd 19
Telefon: 257317410
E-mail: vinnyujezd@vinnyujezd.cz
Místo konání: Vinný sklep Újezd 19
 
© Vinný Újezd 2009 tvorba www stránek emocio
Rezervace Registrace
Facebook Vinný sklep Újezd
Vinn jezd Vinn jezd Vinn jezd Vinn jezd Vinn jezd