Bettina Lobkowicz ve Vinném Újezdu 19

25. 09. 2014
čtvrtek

Vstupné 299,-

Přátelé,
premiérovou degustaci vinařství Bettina Lobkowicz jsme připravili na poslední zářijový čtvrtek 25.9.2014 samozřejmě od 19h. Budeme se těšit na působivé vyprávění madame Lobkowicz a na vína,o která jevíme delší dobu zájem. Podnik navazuje na staletou tradici vinařství na Mělníku a je se 45 ha vinic největším producentem ve městě. Polabí patří k nejsevernějším vinařským regionům Evropy. Typické jsou menší vinice situované na jižních a západních svazích řeky Labe s teplým mikroklimatem a nadmořskou výškou do 200 metrů.

Nebudou samozřejmě chybět odrůdy, které mělnickému regionu a tomuto vinařství náleží: Müller-Thurgau, Pinot Gris, Tramín a Pinot Noir, ale ochutnáme i velice zajímavé sekty.

Seznam degustovaných vzorků:

1. Müller Thurgau 2013
2. Lady Lobkowicz bílá
3. Pinot Gris pozdní sběr 2013
4. Tramín 2013
5. Lobkowicz ćeské zemské víno bílé
6. Sekt Bettina Lobkowicz brut z Ryzlinku  
7. Lady Lobkowicz červená
8. Pinot noir pozdní sběr 2007
9.  Pinot noir pozdní sběr Barrique 2010
10. Sekt Bettina Lobkowicz brut burgundská cuvée


Jednou se paní Lobkowicz ptali: Co vy na tom vihohradnictví pořád máte? Odpověděla:
 
"Naučí vás, že všechno nelze mít pod kontrolou. Můžete být ten nejlepší manažer na světě, mít všechno skvěle zorganizované a naplánované, ale když nezaprší nebo když naopak prší moc, jsou vám veškeré manažerské schopnosti k ničemu. Nezáleží jen na vás a vaší vůli, ale na spoustě věcí, které neovlivníte. A to mě baví, strašně. Nejsem asi úplně pokorná, ale jsem určitě pokornější než dřív. Miluju práci s lidmi. Musíte vědět, co v nich máte, který traktorista je nejšikovnější, která dáma nejlépe rozumí vinici. Potřebujete lidi, abyste mohla udělat víno, které se dá pít. Práce, lidi a slunce. Je to trochu adrenalin. Každý rok je víno jiné. Vinice vás učí vytěžit z podmínek, jaké máte, z každé situace a z každého počasí to nejlepší. A právě tohle mi pomohlo i v mé osobní situaci."

Cena degustace bude 299,-Kč a bude obsahovat dostatek vína, kvalitní občerstvení a dostatek neperlivé vody.

Vína si budete moci zakoupit po degustaci za milé ceny.
Rezervovat si svá místa můžete mailem, telefonicky 257 317 410, 608 284 324 nebo on-line přes naše webové stránky - zde níže.

Těšit se bude
Daniel Keřlík
a
Jiří Dvořák

Vinný sklep Újezd 19


Pořádá: Vinný sklep Újezd 19
Telefon: 257 317 410
E-mail: vinnyujezd@vinnyujezd.cz
Místo konání: Vinný sklep Újezd 19
 
© Vinný Újezd 2009 tvorba www stránek emocio
Rezervace Registrace
Facebook Vinný sklep Újezd
Vinn jezd Vinn jezd Vinn jezd Vinn jezd Vinn jezd