Alsasko - Domaine Mann - poctivá vína, která nutí k přemýšlení

06. 08. 2020
čtvrtek

Vstupné 590,-

Vážení přátelé,
rádi bychom vás pozvali na degustaci vín z francouzského regionu Alsasko. Po důkladné selekci vín a vinařství jsme vybrali vinařství, které nám připadá stále jako zjevení - Domaine Jean-Louis a Fabienne MANN - popis viz.níže. Chutě vín jsou mohutné, ale přitom elegantní, vůně jsou nekonečné. Víno ve sklence vám evokuje nové a nové prožitky. Čím je v ní déle, tím se odehrává další nový příběh. Moc nás to baví. A co říká přímo enolog Sébastien Mann:
"Jsme zavázáni k hodnotám úcty k terroiru, na celé vinici pracujeme v režimu bio a biodynamik. Podporujeme dobré fungování půdy a podporujeme zakořenění vinné révy do hloubky. Plně podporujeme specifičnost geologie Alsaska, jako jsou naplaveniny, růžový pískovec, žula a vápenec."
Co ještě Sébastie zavádí: nepoužívá syntetických výrobků, všechny hrozny se sbírají ručně, aby se zabránilo jejich rozdrcení a uchování všech vůní, jemné a dlouhé lisování, přirozené kvašení na původních kvasinkách (které přinášejí osobitost každému vínu), ležení na kalech nejméně jeden rok.

Alsasko:
Jedinou významnou oblastí AOC Francie kde lze spatřit jméno odrůdy na etiketě je Alsasko. Jeho rozloha o přibližně 12 000 hektarech je cca o jednu třetinu menší než rozloha vinic České Republiky. Existuje zde však jen jedna apelace pro vína šumivá, a to AOC Crémant d'Alsace a dvě apelace pro vína tichá - AOC Alsace a AOC Alsace Grand Cru (posledně jmenovaná, která se vztahuje pouze na 51 přísně delimitovaných vinic neboli lieux-dits, se dá přirovnat k apelacím jednotlivých vinic v Burgundsku.

Degustace proběhne v prosorech Vinného sklepa Újezd 19 ve čtvrtek 6.8.2020 od 19h a povede ji pan Jiří Dvořák.

Domaine Jean-Louis a Fabienne MANN
Domaine Jean-Louis a Fabienne MANN se nachází v Eguisheimu, v srdci alsaských vinic, 7 km jižně od Colmaru. Tato rozsáhlá oblast kolem Colmaru těží z mikroklimatu s mimořádně nízkými srážkami (méně než 400 milimetrů vody za rok). Pozemek má nyní 12 hektarů révy s roční produkcí 45.000 lahví. Od roku 2008 jsou všechny ročníky certifikovány "Organic" při průměrných výnosech 45 hektolitrů / hektar. V druhé polovině dvacátého století se Mannům narodili tři chlapci, Jérôme, Sébastien a François. Sébastien, druhý syn z bratrů, je velmi zapálený do vinařství. Získal titul BTS - Vinařství Oenologique a následně se zúčastnil četných stáží v renomovaných vinařských oblastech, jako jsou Champagne a Côtes Rotie. Několik měsíců také studoval vinařství v Rakousku nebo v Austrálii. Po svém návratu Sébastien přirozeně integruje doménu svých rodičů a přináší nový, doplňující pohled.
Grand Cru vinohrady: Pfersigberg a Eichberg
Ostatní Vinohrady: Altengarten, Sungass, Ortel, Kleinfeld, Rosenberg, Letzenberg, Logelberg, Steinweg, Dorfburg.

Seznam vín k degustaci:
Sylvaner, Le Mouton bleu 2018
Méli Mélo 2015
Pinot blanc 2017
Nuances de pinots 2017
Nuances de pinots 2016
Pinot gris, Ortel 2017
Pinot gris, Ortel 2016
Riesling, Altengarten 2018
Riesling EXA DRY 2018

Vstupné na tuto degustaci bude 590,-.

Rezervaci můžete učinit telefonicky 257 317 410, 608 256 471, mailem vinnyujezd@vinnyujezd.cz nebo on-line zde níže. Vína si po degustaci budete moci nakoupit za příznivé ceny.

Těšit se na vaši návštěvu bude Jiří Dvořák, Daniel Keřlík a Karel Klubal


Pořádá: Vinný sklep Újezd 19
Telefon: 257 317 410
E-mail: vinnyujezd@vinnyujezd.cz
Místo konání: Vinný sklep újezd 19
 
© Vinný Újezd 2009 tvorba www stránek emocio
Rezervace Registrace
Facebook Vinný sklep Újezd
Vinn jezd Vinn jezd Vinn jezd Vinn jezd Vinn jezd