Degustace ginů aneb nejen s tonikem se snoubí...

02. 12. 2021
čtvrtek

Vstupné 550,-

Vážení přátelé kvalitních destilátů,
při další čtvrteční degustaci opustíme téma vína a zaměříme se na nápoj jehož kořeny sahají do 17. století do Holandska. Ano jedná se o GIN. Cestu, kterou tento nápoj urazil, aby dosáhl podoby v jaké ho známe dnes si podrobně rozebereme v našem nově otevřeném podniku BarOn Újezd, který se nachází v druhé polovině prostor sklepů na adrese Újezd 19, tedy hned vedle Vinného sklepa Újezd 19. Přes léto jsme tuto část krásných prostor zrekonstruovali a vytvořili bar, který se bude zaměřovat primárně na ušlechtilé destiláty a kokteily.

Při úvodní řízené degustaci v těchto prostorech vám Jirka Dvořák podrobně představí čtyři druhy ginů. Jelikož je však Gin pevně spjat s tonikem, i na ty přijde řeč. Ti co rádi vyzkouší i něco jiného než “jen“ klasický G&T, připraví pro vás Jiří i klasické míchané koktejly na bázi ginu, které si snadno připravíte i doma. Samozřejmě, že dobrému výsledku musí přispět kvalitní suroviny! Pojďte se tedy připojit a rezervujte si místa. Degustace proběhne ve čtvrtek 2.12.2021 od 19h.

Trocha historie:
Tonik (z anglického tonic posilující, osvěžující, tonizující, to nikum) je perlivý nealkoholický nápoj obsahující chinin, který nápoji dodává specifickou výrazně hořkou chuť.

Chinin byl přidáván do nápojů jako profylaktikum proti malárii v tropických oblastech Jižní Asie a Afriky, kde je tato nemoc endemická. Míchaný nápoj gin s tonikem vznikl v Indii (která byla tehdy britskou kolonií), když si tamější britské obyvatelstvo zpříjemňovalo hořký lék právě ginem.

Původní tonik, podávaný jako lék, obsahoval pouze oxidem uhličitým sycenou vodu a velké množství chininu. Dnešní toniky však obsahují z lékařského hlediska jen zanedbatelné množství chininu, který je přítomen už jen pro samotné dochucení. Nápoj je tedy méně hořký a navíc je obvykle slazen – většinou obilným sirupem nebo cukrem. Někteří výrobci taktéž vyrábějí dietní tonik obsahující náhradní sladidla. V USA je podíl chininu v nápoji kontrolován úřadem FDA (Food and Drug Administration) a je limitován na hodnotu 83 ppm (zde mg na litr), což odpovídá 0,25 % – 0,50 % koncentrace užívané v původním lékařském toniku.

Co ochutnáte:
Broker’s + Fever Tree mediterranean
Old Tom gin + Thomas Henry
Hendrick’s + Fever Tree
Roku + East Imperial burma


Koktejly:
Gin basil smash
Tom Collins
Gin Sour

Cena degustace bude 550,-Kč. Rezervaci můžete učinit obratem mailem, telefonicky 257 317 410, 608 256 471 nebo on-line
zde níže.

Těšit se na Vaši návštěvu bude Jirka Dvořák a BarOn Újezd

https://www.facebook.com/BarOnUjezd


Pořádá: BarOn Újezd
Kontaktní osoba: Jiří Dvořák
Telefon: 608284324
E-mail: vinnyujezd@vinnyujezd.cz
Místo konání: BarOn Újezd
 
© Vinný Újezd 2009 tvorba www stránek emocio
Rezervace Registrace
Facebook Vinný sklep Újezd
Vinn jezd Vinn jezd Vinn jezd Vinn jezd Vinn jezd