DERNISÁŽ VÝSTAVY OBRAZU PANA MARTINA MAŘÍKA

14. 09. 2023
čtvrtek

Vstupné 0,- Kč Každý host obdrží malé občerstvení

Hezký den,

rádi bychom vás pozvali k nám na Vinný Újezd 19 ve čtvrtek 14.9.2023 od 19h na dernisáž výstavy obrazů pana Martina Maříka.

Výstava byla u nás v prostorech umístěna více jak 3 měsíce a nejen my jsme byli z obrazů nadšeni. Sdílíme i podobné myšlenky a rádi bychom panu Maříkovi již poněkolikáté poděkovali i při příležitosti dernisáže. Ti z vás, kdo máte rádi výtvarné umění, víno a máte čas tento čtvrtek, stavte se. Obrazy i vína budou připraveny :-).

Kdo je Martin Mařík:

Martin Mařík, narozen v Praze roku 1961, absolvent Vysoké školy zemědělské, působil bezmála 30 let jako novinář v denících (MF Dnes, Hospodářské noviny) i týdenících (Ekonom, tabletový týdeník Dotyk). Nejprve se zabýval agrární politikou, posléze širšími ekonomicko-politickými tématy a kauzami. Připravoval i rozhovory s osobnostmi politiky a rovněž kultury: např. s Jiřím Bělohlávkem, Pavlem Černochem, Danem Bártou, Jiřím Suchým, Jiřím Fajtem, Pavlem Kosatíkem.

Malování se věnoval kratší dobu už v 80. letech, nakrátko i koncem let devadesátých, soustavně a naplno provozuje tuto činnost až v posledních čtyřech letech. Technikou vychází z olejomalby, již ovšem kombinuje s akrylem, pastelem, epoxidovými pryskyřicemi a využíváním dalších materiálů – písků, kamenů, atd…

Píše rovněž beletrii, kratší texty vyšly v literárních časopisech Tvar či Pandora. Ukázku z rozsáhlejší práce Olympos Mons: Privátní genocida, otiskla Revolver Revue, celou knihu letos chystá k vydání nakladatelství Dauphin.

Rezervaci nemusíte potvrzovat, jen doražte.

Budeme se na Vás těšit

Vinný sklep Újezd 19


Pořádá: Vinný sklep Újezd 19
Telefon: 257 317 410
E-mail: vinnyujezd@vinnyujezd.cz
Místo konání: Vinný sklep Újezd 19
 
© Vinný Újezd 2009 tvorba www stránek emocio
Rezervace Registrace
Facebook Vinný sklep Újezd
Vinn jezd Vinn jezd Vinn jezd Vinn jezd Vinn jezd