Koncert na Vinném Újezdě 19_kvarteto APOLLON a degustace nových vín

16. 06. 2022
čtvrtek

Vstup volný

Večer hudby a vína na Vinném Újezdě 19

Vážení přátelé,
naše prostory Vinného sklepa Újezd 19 se čas od času promění - jednak pořádáme výstavy uměleckých děl hlavně mladých nadějných umělců a také se rádi věnujeme a pořádáme malé koncerty ať již klasické tak jazzové hudby. Náš zákazník a troufáme si říci kamarád Pavel Verner je členem orchestru Národního divadla, pedagog, sbormistrem Svatotomášského sboru, ale také člen kvarteta Apollon. Rádi bychom vás proto pozvali na zajímavý koncert nejen vážné hudby kvarteta APOLLON, který proběhne v našich prostorech ve středu 16.6.2021 od 19h. Koncert potrvá cca 45 min. Po samotném koncertě společně ochutnáme novinky z rakouského vinařství Gschweicher:
Grüner Veltliner Urkristal 2021
Groo Vee DAC klassik 2021
Grüner Veltliner Ried Galgenberg 2021
Grüner Veltliner Ried Kellerberg 2021
Riesling klassik 2021
Riesling Urgestein Ried Reipersberg 2021


Kvarteto Apollon:
Kvarteto Apollon patří mezi přední reprezentanty slavné české kvartetní školy.  Tradice, na kterou kvarteto navazuje, byla utvářena takovými ensembly, jakými byly Vlachovo nebo Janáčkovo kvarteto. Kvarteto Apollon se po studiu u členů věhlasných českých kvartet a absolvování prestižních  mistrovských kursů v Holandsku (Fine Arts Quartet) a Německu (Alban Berg Quartet) úspěšně zúčastnilo řady prestižních mezinárodních soutěží, z nichž jmenujme Mezinárodní soutěž L.van Beethovena (1. cena a cena za nejlepší provedení díla L. van Beethovena) a účast ve finále mezinárodní soutěže v Düsseldorfu. Těmito úspěchy zahájilo Kvarteto Apollon v roce 1993 svoji koncertní činnost, která byla provázena dalšími setkáními s významnými osobnostmi komorní hudby (Viktor Moučka - Vlachovo kvarteto, Jan Kvapil a Petr Messieureur - Talichovo kvarteto). Od začátku své kariéry zařazuje kvarteto do svého repertoáru vedle klasických děl také skladby jazzové. Ve vynikajících a velmi originálních úpravách amerického smyčcového kvarteta Turtle Island Q. můžeme tedy slyšet i skladby předních jazzových autorů a interpretů (m.j. Chick Corea, Miles Davis, Leonard Bernstein). Kvarteto Apollon spolupracuje s řadou českých skladatelů, a to jak v oblasti klasické hudby (Z. Lukáš, P. Trojan, O. Kvěch, J. Filas, J. Gemrot), tak v jazzu (K. Růžička, E. Viklický, V. Eckert, Z. Zdeněk), kteří svá díla v mnohých případech kvartetu věnovali. Repertoárovou pestrostí kombinací těchto dvou odlišných směrů si získalo Kvarteto Apollon posluchače mnohých pódií. Soubor pravidelně vystupuje na prestižních festivalech doma i v zahraničí, např. Bruckner festival v Karlsruhe, Festival komorní hudby v Bolzanu, Festival Mitte Europa, Festival soudobé hudby v Bregenzu, Festival komorní hudby v Bergamu, jazzový festival v Salzburgu atd. Absolvoval též turné po Anglii, 
Japonsku, Španělsku, Belgii, Rakousku, Turecku, Švédsku, Francii, Spojených arabských emirátech a dalších zemích. Česká televize odvysílala již několik snímků věnovaných pouze Kvartetu Apollon a pravidelně se souborem úzce spolupracuje. Díky velmi úspěšné spolupráci s Českým rozhlasem vznikla v roce 1997 smlouva mezi Kvartetem Apollon a Českým rozhlasem o spolupráci a užívání názvu „Soubor Českého rozhlasu“. Od roku 1993 vydalo kvarteto Apollon již devět sólových klasických CD (Dusík, Ravel, Janáček, Brahms, Schubert, Dvořák, Smetana, Chevaliere de Saint – George, Husa, Gemrot, Knížák) a čtyři sólová jazzová CD (Apollon in Jazz, A Night in Tunisia, Klangburg Concertino, a jako zatím poslední, Crossroads). Od roku 2001 soubor spolupracuje s vydavatelstvím Cube Bohemia, jejichž prvním společným projektem bylo právě CD s Dvořákovými kvartety, a s vydavatelstvím Radioservis, které vydalo několik jejich CD s díly F. Schuberta, K. Husy,  J. Gemrota, Z. Lukáše, O. Kvěcha a dalších. Zajímavým počinem bylo i natočení jazzového CD s rakouským souborem Fritz Pauer Trio. Kvarteto Apollon je i mnohými producenty vyhledávaným souborem domácích i zahraničních popových a rockových skupin. Za mnohé jmenujme spolupráci s Rodem Stewartem, The Levellers, Dougem Wimbishem, Petrem Bende, Divokým Billem, Ready Kirken a mnoha dalšími.
 
Kvarteto Apollon můžete slyšet i ve slavném filmu Obsluhoval jsem anglického krále režiséra Jiřího Menzela.
    

Hudebníci kvarteta Apollon:

Štěpán Pražák - 1.housle
Radek Křižanovský - 2.housle
Pavel Ciprys - viola
Pavel Verner - violoncello


Rozhovor s Pavlem Vernerem si můžete přečíst zde!

Vstupné nebude tento večer žádné.
Rezervaci můžete učinit telefonicky 257 317 410, 608 256 471, mailem vinnyujezd@vinnyujezd.cz nebo on-line zde níže.

Těšit se na Vaši návštěvu bude kvarteto Apollon, Daniel Keřlík a  všichni z Vinného sklepa Újezd 19


Pořádá: Vinný sklep Újezd 19
Telefon: 257317410
E-mail: vinnyujezd@vinnyujezd.cz
Místo konání: Vinný sklep újezd 19
 
© Vinný Újezd 2009 tvorba www stránek emocio
Rezervace Registrace
Facebook Vinný sklep Újezd
Vinn jezd Vinn jezd Vinn jezd Vinn jezd Vinn jezd