Letní zkoumání tří bílých odrůd z jihu Francie

05. 08. 2021
čtvrtek

Vstupné 390,-

Zaměřeno na Vermentino, Chardonnay a Viognier a tři cuvée nakonec

Dobrý den, přítelkyně a přátelé kvalitních vína,
zveme vás na další prázdninovou, letní ochutnávku bílých vín vhodných do tohoto počasí. Tentokrát se budeme zejména věnovat 3 odrůdám. Ukážeme si jak čistá odrůdová vína, tak „přechodová“ cuvée půl na půl. Začneme aromatickým vínem z odrůdy Vermentino a pak přejdeme k Chardonnay. Zde si ukážeme dva vzorky, jeden ležící v sudech a pak přes další přechodové víno zakončíme tuto část odrůdou Viognier. Zase budou dvě, uvidíte, jak velmi rozdílné mohou být. Závěrem si představíme tři zajímavá cuvée. První je Vermentino s Colombardem, pěkně minerální a svěží. Druhé je něco zcela odlišného, chuťově velice bohaté cuvée z pěti odrůd zrající v sudech a vše zakončíme Rhônou, cuvée Grenache, Marsanne a Viognier také zčásti ležící v sudech. Degustace proběhne ve čtvrtek 5.8.2021 od 19h na Vinném Újezdě 19.

Seznam vín k degustaci:
1) Vermentino 2020, Domaine Provenquiere
Hrozny ze severního svahu, dvoutýdenní kvašení při nízké teplotě. Světlá barva se zelenkavými tóny, vůně akátových a lipových květů. Chuť minerální, s citrusovými plody, bez výrazných kyselin.
2) Vermentino/Chardonnay 2020, Château Raissac
Příjemně citrusové Vermentino s dobrou mineralitou, ležící na kvasinkách a doplněné Chardonnnay pro lepší kyselinu.
3) Chardonnay 100 % 2019, Domaine de Saint Cels
Za chladu sklízené hrozny kvasí pomalu v nerezu s mikrooxidace, dva měsíce na kvasinkách. Zlatavé víno s typickou vůní a chutí odrůdy Chardonnay
4) Le Parc Chardonnay 2020, Château Raissac
Čisté Chardonnay s krásnou plnou lehce citrusovou chutí s dlouhým dozvukem. Víno leží na kvasinkách
5) Conquérant - Chardonnay 2017 barrique, Domaine Provenquiere
Jediná vinice z roku 1986, pomalé kvašení, část leží na kvasinkách, část zraje v novém sudu. Typická plná chuť Chardonnay doplněná trochou dřeva a toastů.
6) Chardonnay-Viognier 2020, Domaine Provenquiere
Chardonnay ze severních, Viognier z jižních svahů, pomalu kvašené v nerezu. Květinová vůně, v chuti meruňky, broskve a trocha medu a citrusů.
7) Viognier 100 %, Domaine Provenquière
Víno dva týdny kvasí při nízké teplotě a pak 2 měsíce leží na kvasinkách. Zlatavá barva s pěknou ovocnou vůní a plnou chutí broskví, meruněk, exotického ovoce, kdoule a medu. Nízká kyselina
8) Le Cres 100 % Viognier, Château Raissac
Čistý Viognier, pozvolna tři týdny vykvašený a pak měsíc ležící na kvasinkách. Vůně meruněk a květů, trocha medu, vanilky, mandlí a koření v chuti.
9) Tinte Clochette, Domaine Saint Cels
Velice svěží minerální víno s poměrně vysokou kyselinou. Lehké a harmonické. 50 % Colombard, 50 % Vermentino
10) Temeraire, Domaine Provenuière
Tradičně kvašené, část zraje v sudech, zlatavé, silně aromatické po citrusech a mangu, chuťově bohaté plné víno. Semillon - Chardonnay – Vermentino - Viognier –Sauvignon
11) Confidence, Domaine Fond Croze
Hrozny se sklízejí hodně zralé, kvasí v nerezu při velmi nízké teplotě, pak leží zčásti na kvasinkách, zčásti v sudech. Grenache blanc, Viognier a Marsanne

Cena degustace bude 390,-Kč a bude obsahovat kvalitní občerstvení a neperlivou vodu. Rezervaci můžete učinit telefonicky 257 317 410, 608 256 471, obratem mailem nebo on-line zde níže.

Vína si případně můžete po degustaci nakoupit za výjimečné ceny.


Těšit se na vaši návštěvu bude DR.Ivan Tomek, který vás provede degustací a celý tým Vinného sklepa Újezd 19


Pořádá: Vinný sklep Újezd 19
Telefon: 257317410
E-mail: vinnyujezd@vinnyujezd.cz
Místo konání: Vinný sklep újezd 19
 
© Vinný Újezd 2009 tvorba www stránek emocio
Rezervace Registrace
Facebook Vinný sklep Újezd
Vinn jezd Vinn jezd Vinn jezd Vinn jezd Vinn jezd