NOVINKA V ČR_Weingut Becker, Pfalz, slunný kraj a nejen krásná bílá vína

09. 04. 2019
úterý

Vstupné 399,-

PRO VELKÝ ÚSPĚCH OPAKUJEME-DRUHÁ DEGUSTACE VÍN Z VINAŘSTVÍ WEINGUT BECKER V ČR

Přátelé, příznivci kvalitních vín,

s příchodem jara do českých krajin jsme se rozhodli uspořádat degustaci rýnských vín zaměřených na náš oblíbený slunný region Pfalz. V posledních deseti letech jsme se tomuto regionu dostatečně věnovali a z našich cest se rekrutovalo i dostatek zajímavých vzorků. Po delším rozhodování jsme do našeho „rýnského“ portfolia přidali malé rodinné vinařství pracující v BIO režimu – Weingut Becker. Často mluvíme o hledání zajímavých vín, ještě v ne tak probádaných lokacích. Pfalz do této kategorie dozajista spadá. Najít zde relativně neznámá, ale vysoce zajímavá a kvalitní vinařství je to, co nás baví a těší zároveň. Když připočteme fakt, že se Pfalzi přezdívá německé Toskánsko, není třeba již nic dodávat.

DRUHÝ TERMÍN DEGUSTACE PROBĚHNE V ÚTERÝ 9.4.2019 OD 19h VE VINNÉM ÚJEZDĚ 19.

Weingut Becker

Nedaleko od malebné vesnice Ilbesheim, uprostřed vinic, leží vinařství Heissbühlerhof. Zde žije, pracuje a užívá života rodina Becker. Obhospodařují celkem 14 ha. Logo motýla, který zároveň i připomíná písmeno B se jim stal  osudným. Motýl symbolizuje i rovnováhu v přírodě, kterou vinaři velmi zdůrazňují.  Aby chránili révu, nepoužívají chemicky syntetické pesticidy, herbicidy, dusíkaté minerální hnojiva a genetické inženýrství. Ekologické vinohradnictví nekončí s bio-udržitelným hospodařením ve vinici a sklepě. Ale například: Solární energii již několik let používají k výrobě elektřiny a teplé vody. K vytápění se používá dřevo. Jako logickým důsledkem této proměny, byl koncem roku 2011 vstup do spolku Bioland. Odrůdovou skladbu mají jasnou. Burgundské odrůdy a Dornfelder se pěstují na přibližně 30% plochy. Milují ty těžké vápnité sprašově-jílovité půdy, které dominují v Ilbesheimu. Na zvlášť zajímavých polohách je pěstován Riesling, cca na 15% plochy. Zbývající část vinohradu sdílejí odrůdy, jako jsou Gewürztraminer, Sauvignon Blanc a Merlot.

Údolí řeky rýn - Falcko (Pfalz, Palatinate, Rheinpfalz)

Falcko je druhou největší vinařskou oblastí Německa, která se až do roku 1992 nazývala Rheinpfalz. Táhne se 80 km na sever od Alsaska, jehož horské pásmo Vogézy (Vosges) přechází na německé straně v pohoří Haardt. Stejně jako Alsasko na francouzské straně, je i Falcko nejsušší a nejslunnější ze všech oblastí Německa, a to díky mikroklimatu vytvářeném deštným stínem na úpatí svahů, kde je také vysázena většina vinic. Centrem vinařského regionu je Neustadt-an-der-Weinstrasse, což v českém překladu je báječně znějící „Nové Město na vinařské stezce“.

Seznam degustačních vzorků:

2018 Müller-Thurgau trocken 1L
2017 Riesling trocken 1L
2017 Sauvignon Blanc trocken
2017 Spätburgunder Blanc de Noir
2017 Gewürztraminer Goldfalter
2017 Riesling Kalmit
2016 Riesling Sonnenberg
2016 Dornfelder trocken
2017 Spätburgunder trocken
2014 Spätburgunder Holzfass

Cena degustace bude 399,-Kč a bude obsahovat kvalitní občerstvení a neperlivou vodu. Rezervaci můžete  učinit telefonicky 257 317 410, 608 256 471, obratem mailem nebo on-line zde níže.

Degustací vás provede Daniel Keřlík. Vína si případně můžete nakoupit za výjimečné ceny.

Těšit se na vaši návštěvu bude celý tým Vinného sklepa Újezd 19


Pořádá: Vinný sklep Újezd 19
Telefon: 257 317 410
E-mail: vinnyujezd@vinnyujezd.cz
Místo konání: Vinný sklep újezd 19
 
© Vinný Újezd 2009 tvorba www stránek emocio
Rezervace Registrace
Facebook Vinný sklep Újezd
Vinn jezd Vinn jezd Vinn jezd Vinn jezd Vinn jezd