Novinky z jižní Francie – dvě nová vinařství a tři nové oblasti

01. 10. 2019
úterý

Vstupné 495,-

11 vzorků,  úterý 1. 10. 2018 od 19.00  Cena 495 Kč

 
Přátelé kvalitních vín,
jako pokaždé v posledních letech bychom Vás rádi pozvali na ochutnávku novinek, které jsme pro Vás letos našli na jihu Francie. Začneme dvěma růžovými víny, první – Big Coq - Velký kohout - se velice líbilo Danielovi, je to mix Grenache a trocha Syrahu, svůdné a hezky pitelné víno. Druhé je zase objev Ivana, podíváme se na novou oblast Costières de Nimes na samém jihu jižní Rhôny. Tady je to opačně, dominuje Syrah a trochu Grenache, víno se zlatou medailí z Orange. První červené je ze stejného vinařství, Domaine Clément, které jsme našli v Avignonu na jaře, krásné ovocné Grenache se Syrahem, obě vína (víc nedělají) za pěknou cenu. Čtyři novinky přináší Rhonéa, jednak Nat & Sense, další víno zcela bez použití síry z východní oblasti Vaucluse, skoro čistý Syrah a Domaine Carobelle IGP vyrobené v bio kvalitě. Dále víno z nové pahorkaté oblasti – Roaix a v novém víno z Beaumes de Venise,  ze starých vinic, obojí Grenache se Syrahem.

Pak dvě vína ve stylu Rhôny z AOC Saint Chinian v Languedocu z nového vinařství Domaine Saint Cels, Grand Travers (se zlatou medailí z Mâconu), v němž dominuje Carignan (+Grenache, Syrah a Mourvèdre) a jejich nejlepší víno ze starých vinic s dominancí Syrahu (+Grenache a Mourvèdre). Jmenuje se Mille Etoiles (=tisíc hvězdiček) podle na slunci se třpytících úlomků lastur  v kamenech, které vinici pokrývají. Pak nové špičkové víno ze západního břehu z Domaine Rémejeanne – Eglantiers - ze starých vinic, kde dominuje Grenache (+Syrah a Mourvèdre), a zraje rok ve starých velkých sudech. Tečku za vším udělá oblíbený Shyrus, 97 % Syrah s trochou Viognieru z vinařství Fond Croze, který jsme dovezli nově také ve velkých lahvích, magnumkách o obsahu 1,5 litru. Tak se podíváme, jestli je lepší než ten moc dobrý v obyčejných 0,75l.
Degustace proběhne v úterý 1.10.2019 od 19h v prostorech Vinného Újezdu 19.

Seznam vín k degustaci: 
1) Rhonéa Big Coq rosé
2) Domaine Clément Costières de Nimes rosé
3) Domaine Clément Costières de Nimes rouge
4) Rhonéa Nat & sense Syrah Vaucluse      
5) Rhonéa Domaine Carobelle IGP Mediterranée BIO
6) Rhonéa Coudoulieres  CDRV Roaix
7) Rhonéa Domaine de la Brune Beaume de Venise
8) Domaine Saint Cels Les Grand Travers
9) Domaine Saint Cels Les Mille Etoiles
10) Rémejeanne Eglantiers   
11) Fond Croze Shyrus, čistý Syrah. láhev Magnum 1,5 l
 
Cena degustace bude 495,-Kč a bude obsahovat i kvalitní občerstvení a neperlivou vodu. Vína si budete moci nakoupit po degustaci za výborné ceny. Rezervaci můžete učinit telefonicky 257 317 410, 608 256 471, obratem mailem nebo on-line zde níže.
 
Těšit se na vaši návštěvu bude
Pan Ivan Tomek a celý tým Vinného sklepa Újezd 19

Pořádá: Vinný sklep Újezd 19
Telefon: 257 317 410
E-mail: vinnyujezd@vinnyujezd.cz
Místo konání: Vinný sklep Újezd 19
 
© Vinný Újezd 2009 tvorba www stránek emocio
Rezervace Registrace
Facebook Vinný sklep Újezd
Vinn jezd Vinn jezd Vinn jezd Vinn jezd Vinn jezd