Novinky z Weingut Becker, Pfalz, slunný kraj a nejen krása odrůdy Riesling

31. 03. 2022
čtvrtek

Vstupné 450,-

Přátelé, příznivci kvalitních vín,

s příchodem jara do českých krajin jsme se rozhodli uspořádat degustaci rýnských vín zaměřených na náš oblíbený slunný region Pfalz. Představíme si vína z německého vinařství Becker, která právě dorazila do České Republiky, ale pár vzorků bude i z ročních starších. Degustaci jsme rozdělili do tří skupin:
- bílé burgundy a Sauvignon blanc
- modré burgundy na 3 způsoby
- vývoj odrůdy Riesling
Přijďte tedy mezi nás a pojďme si společně ochutnat zajímavá vína, keré definujeme jako pitelná, poctivá, svěží a určitě vysoce minerální. Viniční trať, chcete-li Einzellage Kalmit, je opravdu ukázkou toho nejlepšího, co v okolí jižní Pfalze můžeme nalézt.
Degustace proběhne ve čtvrtek 31.3.2022 standardně od 19h na Vinném Újezdě 19.


Weingut Becker

Nedaleko od malebné vesnice Ilbesheim, uprostřed vinic, leží vinařství Heissbühlerhof. Zde žije, pracuje a užívá života rodina Becker. Obhospodařují celkem 14 ha. Logo motýla, který zároveň i připomíná písmeno B se jim stal osudným. Motýl symbolizuje i rovnováhu v přírodě, kterou vinaři velmi zdůrazňují. Aby chránili révu, nepoužívají chemicky syntetické pesticidy, herbicidy, dusíkaté minerální hnojiva a genetické inženýrství. Ekologické vinohradnictví nekončí s bio-udržitelným hospodařením ve vinici
a sklepě. Ale například: Solární energii již několik let používají k výrobě elektřiny a teplé vody. K vytápění se používá dřevo. Jako logickým důsledkem této proměny, byl koncem roku 2011 vstup do spolku Bioland. Odrůdovou skladbu mají jasnou. Burgundské odrůdy a Dornfelder se pěstují na přibližně 30% plochy. Milují ty těžké vápnité sprašově-jílovité půdy, které dominují v Ilbesheimu. Na zvlášť zajímavých polohách je pěstován Riesling, cca na 15% plochy. Zbývající část vinohradu sdílejí odrůdy, jako jsou Gewürztraminer, Sauvignon Blanc a Merlot.

Údolí řeky rýn - Falcko (Pfalz, Palatinate, Rheinpfalz)

Falcko je druhou největší vinařskou oblastí Německa, která se až do roku 1992 nazývala Rheinpfalz. Táhne se 80 km na sever od Alsaska, jehož horské pásmo Vogézy (Vosges) přechází na německé straně v pohoří Haardt. Stejně jako Alsasko na francouzské straně, je i Falcko nejsušší a nejslunnější ze všech oblastí Německa, a to díky mikroklimatu vytvářeném deštným stínem na úpatí svahů, kde je také vysázena většina vinic. Centrem vinařského regionu je Neustadt-an-der-Weinstrasse, což v českém překladu je báječně znějící „Nové Město na vinařské stezce“.

Seznam degustačních vzorků:

2020 Weissburgunder trocken 1L
2017 Weissburgunder spatlese Kalmit
2020 Sauvignon Blanc trocken Kalmit

2020 Spätburgunder Blanc de Noir
2020 Spätburgunder rosé trocken
2018 Spätburgunder Holzfass

2020 Riesling trocken 1L
2020 Riesling Sonnenberg
2020 Riesling Kalmit
2019 Riesling Kalmit

Cena degustace bude 450,-Kč a bude obsahovat kvalitní občerstvení a neperlivou vodu. Rezervaci můžete učinit telefonicky 257 317 410, 608 256 471, obratem mailem nebo on-line zde níže.

Degustací vás provede Daniel Keřlík. Vína si případně můžete nakoupit za výjimečné ceny.

Těšit se na vaši návštěvu bude celý tým Vinného sklepa Újezd 19


Pořádá: Vinný sklep Újezd 19
Telefon: 257317410
E-mail: vinnyujezd@vinnyujezd.cz
Místo konání: Vinný sklep újezd 19
 
© Vinný Újezd 2009 tvorba www stránek emocio
Rezervace Registrace
Facebook Vinný sklep Újezd
Vinn jezd Vinn jezd Vinn jezd Vinn jezd Vinn jezd