OPAKOVÁNÍ_Rýn, 12 vzorků - ročník 2018 - Weingut Domdechant Werner, Weingut Kunz a Weingut Schreieck

29. 10. 2019
úterý

Vstupné 390,-

PRO VELKÝ ZÁJEM OPAKUJEME TUTO DEGUSTACI V ÚTERÝ 29.10.2019 OD 19H

 
Vážení přátelé kvalitních vín,
před 2 týdny jsme mohli navštívit naše vinaře v oblasti Rheingau a Pfalz, mohli jsme přechutnat kompletně ročník 2018 a zamyslet se i nad ročníkem 2019, který ještě není po sklizni a podzimní část tohoto roku dělá vinařům starosti. Vybrali jsme pro vás sérii vín od našich třech skvělých vinařství a od každého z nich ochutnáme 4 vzorky vín ročníku 2018. Jediné víno, které není v ročníku 2018 a sáhli jsme tedy k připravénu vínu je od vinařství Schreieck Spatburgunder "S" klase 2016 - obecně na modrých burgundách je vidět obrovský posun tohoto vinařství, který udělali za posledních patnáct let. Představíme vám vína z Weingut Lorenz H. Kunz a Weingut Domdechant Werner´sches jako zástupce prestižního regionu RHEINGAU a také od Weingut Schreieck z Pfalze. Posledně zmiňované vinařství mapujeme a jejich vína dovážíme do ČR bezmála 15 let. Je nádherné sledovat jejich udržitelnou kvalitu bílých vín a neuvěřitelný nárůst vín červených - u tohoto vinařství jsme proto zařadili i 2 červená vína z odrůdy Pinot Noir(Spatburgunder).
 
Weingut Schreieck:
Vinařství Heinze Schreiecka pěstuje víno na rozloze 21 ha a nachází se ve vesnici Maikammer na středu falcké weinstrasse.  Jedná se o moderní rodinné vinařství přecházející z generace na generaci. Díky výjimečnému klimatu se zde pěstují exotické plody jako fíky,citróny, kiwi nebo mandle. Vzhledem k této skutečnosti se vinař nemusí obávat, že by mu réva dostatečně nedozrála.  Můžeme zde zaznamenat širokou škálu odrůd při čemž k nejvýraznějším patří Riesling, Grauburgunder (Rulandské šedé), Weissburgunder z červených pak Dornfelder, Spätburgunder, ale také Cabernet Sauvignon nebo Syrah.
My ochutnáme tato vína:
Gruner Silvaner, Maikammer Kapellenberg
Sauvignon blanc, St.Martiner Baron
Spatburgunder, Maikammer Heiligenberg
Spatburgunder "S" klasse MAGNUM 2016
 
Weingut Domdechant Werner´sches
Vinařství bylo založeno roku 1780. Patří k nejstarším vinařstvím v Německu a zároveň mezi přední světové producenty vyhlášeného ryzlinku. Vinařství hospodaří na 12,5 ha vlastních vinic, které leží v nejlepších lokalitách celého Rheingau. Zaměřuje se pouze na vysoce kvalitní vína v prémiové kvalitě. Vinařství dnes vede majitel, charismatický
Dr. Franz Werner Michel, kterému pomáhá manželka a jejich dcera. Z celkové rozlohy je 97 % osázeno ryzlinkem a zbývající 3 % odrůdou Spätburgund. Vinice jsou umístěny výhradně na jižních svazích a na minerálních křídových půdách. Zdejší půda má vynikají schopnost zadržovat vodu, takže vinná réva zůstává zdravá a silná i v horkém a suchém počasí. Vinice se nacházejí v lokalitách Domdechaney, Kirchenstück, Hölle, Stein, Stielweg a Reichestal.
My ochutnáme tato vína:
Guts-Riesling, QbA trocken
Riesling QbA feinherb Classic
Riesling trocken Kirchenstuck VDP Erste Lage
Riesling trocken Domprasenz VDP Erste Lage
 
Weingut Lorenz H.Kunz
Tradiční vinařství fungující již od roku 1710. Weingut Kunz obdělává kolem osmi hektarů vinic v Oestrich-Winkel, Hallgartenu a Hattenheimu. Ryzlink rýnský dominuje odrůdám hroznů na 85 procentech. Chardonnay, Pinot Gris a Pinot Noir, na 15 procent, jsou výhradně suché a vyzrávají v tradičním dřevěném sudu. Vinařství Lorenz Kunz je členem VDP, Asociace německých výrobců vysoce kvalitních vín a od roku 1989 patří také do spolku vinařů CHARTA, skupině kvalitních vinařů Rheingau, kteří vyrábějí vysoce kvalitní Rheingau Riesling pod přísnou kontrolou. V současnosti vede vinařství Michael a Tanja Kunz. Mají syna Maxmiliána.
My ochutnáme tato vína:
Riesling secco Perl
Guts-Riesling, QbA trocken
Riesling Oestrich-Doosberg kabinett
Riesling Erbach Steinmorgen spatlese
 
Pojďte se s námi ponořit do kvalitních vín, od jednotlivých vinařů jsme získali mnoho praktických i teoretických informací, o které se s vámi rádi rozdělíme.
Degustace proběhne v úterý 29.10.2019 od 19h v prostorech Vinného sklepa Újezd 19.
Cena degustace bude 390,-Kč a bude obsahovat kvalitní občerstvení a neperlivou vodu. Vína si budete moci nakoupit po degustaci za výborné ceny. Rezervaci můžete učinit
telefonicky 257 317 410, 608 256 471, obratem mailem nebo on-line zde níže.
 
Těšit se na vaši návštěvu bude
Celý tým Vinného sklepa Újezd 19

Pořádá: Vinný sklep Újezd 19
Telefon: 257 317 410
E-mail: vinnyujezd@vinnyujezd.cz
Místo konání: Vinný sklep Újezd 19
 
© Vinný Újezd 2009 tvorba www stránek emocio
Rezervace Registrace
Facebook Vinný sklep Újezd
Vinn jezd Vinn jezd Vinn jezd Vinn jezd Vinn jezd