Přehlídka portugalských vín vinaře António Maçanita na Vinném Újezdě 19

21. 09. 2022
středa

Vstupné 550,-

OCHUTNÁME VÍNA Z REGIONŮ: Azorské ostrovy, Alentejo, Douro

Přátelé kvalitních vín,
rádi bychom vás pozvali na degustaci velice zajímavých portugalských vín, která dováží do České Republiky pan Ing.Libor Hanzal a která nás při inicializační společné degustaci opravdu nadchla - přímá, minerální, mnohovrstvá a velice zajímavá jak v červeném provední, tak i ve stejně vysoké kvalitě jsou i vína bílá. Za všemi víny, která budeme ochutnávat stojí vinař pan António Maçanita, který začal ve světě vín v roce 2000 na Azorech a v roce 2004 ve věku 23 let, vyrobil své první víno. V roce 2018 získal António Maçanita titul Vinař roku od Revista dos Vinhos a cenu Uniqueness Award 2018 od časopisu Grandes Escolhas a v roce 2021 byla Fita Preta Vinhos vyhlášena producentem roku časopisem Revista de Vinhos. Narodil se azorskému otci a matce z Alenteja. Z jejich tří dětí jsou dvě spojeny s vínem: vinaři António a Joana Maçanita. Oba se narodili v Lisabonu, "ale nikdy jsem se necítil, že jsem z Lisabonu," přiznává António a vysvětluje, že dětské prázdniny strávené na Azorech v něm a jeho sestrách, vyvolaly silný pocit sounáležitosti se souostrovím, což nakonec ovlivnilo jejich budoucnost. Dnes je zajímají regiony a vyrabí zde i vína: Azorské ostrovy, Alentejo, Douro.

Vinař António Maçanita říká, že pro něj je Terroir definován jeho rozporuplnou definicí…
„Víno, které zahrnuje Terroir regionu, je víno, které nemohlo být vyrobeno nikde jinde než tam, protože zahrnuje jedinečnost míst: klima, expozici, půdu, soubor jedinečných odrůd hroznů a tradiční metody výroby vína. Aby se to někdo pokusil zkopírovat jinam, musel by tytéž odrůdy dovézt, zasadit na podobné místo a vyrobit je stejnou tradiční technikou.“


Pan Hanzal nám ukáže rozmanitosti vín z výše zmíněných regionů a vhledem k tomu, že v Portugalsku žil dlouho, tak nám i přiblíží krom vinařského světa i další krásy tohoto dozajista zajímavého státu. Přijďte, bude to opravdu zajímavé - degustace proběhne na Vinném Újezdě 19 ve středu 21.9.2022 od 19h.

Seznam vín k degustaci - 10 kousků:

Fitapreta white    
Macanita white        
Branco Vulcánico
Laranja Mecánica
Tinto Vulcánico
Fitapreta red
Macanita red
A Touriga Vai Nua
Palpite red
Macanita reserva red

Cena degustace bude 550,-Kč a bude obsahovat i kvaltní občerstvení a neperlivou vodu.

Vína si budete moci nakoupit po degustaci za mimořádné ceny. Rezervaci můžete učinit mailem, telefonicky 257 317 410 (po-pá po 17h), 608 256 471 nebo on-line zde níže.

 

Těšit se budou na Vaši návštěvu Ing.Libor Hanzal a všichni z VSU 19


Pořádá: Vinný sklep Újezd 19
Telefon: 257317410
E-mail: vinnyujezd@vinnyujezd.cz
Místo konání: Vinný sklep újezd 19
 
© Vinný Újezd 2009 tvorba www stránek emocio
Rezervace Registrace
Facebook Vinný sklep Újezd
Vinn jezd Vinn jezd Vinn jezd Vinn jezd Vinn jezd