Profil Cave de Cairanne - tradiční i moderní vinařství

23. 02. 2023
čtvrtek

Vstupné 490,-

Vinný Újezd 19, čtvrtek 23.2. 2023 od 19h  – celkem 11 vzorků cena 490 Kč
 
Dobrý den, 
 
zveme vás na další degustaci, na konci února ve čtvrtek 23.2.2023. Rádi bychom vám ukázali vína, která z oblasti Cote du Rhone dovážíme do ČR již přes 10 let a jsou v opravdu v super kvalitě a příznivých cenách. Jde o Cave de Cairanne, družstvo, které vzniklo v roce 1929. Jeho smyslem, stejně jako jinde, bylo sdružit prostředky malých vinařství a umožnit jim rozvoj, marketing vín s označením místního původu a podobně.  V současné době produkuje přes 80 000 hl. vína z celkem 550 hektarů vinic. Primární je snaha o kvalitu a nikoli o objem. Před pěti lety po nástupu mladého enologa Denise Crespa experimentují s víny bez přidané síry a dalšími trendovými prvky. Vína družstva z Cairanne mají řadu medailí z lokálních i mezinárodních soutěží a marketing je postaven na Camillu Cayran, balonovém letci z koncě 19 století.
Začneme dvěma víny v klasifikaci VdP, Secrets de Campane  (tajemství zvonu), lehkými základními víny v tradičním stylu francouzských stolních vín. Pak se podíváme na moderní vína, začneme Côte du Rhône bez přidané síry a pak Insouciante s vlčím mákem na etiketě, AOC CdR v klasifikaci Bio, což je čisté mladé Grenache. Další je Metamorphose s motýly, Côte du Rhône Villages Bio a pak už budeme v kategorii Crus,  Elegante s cikádou AOC Cairanne Bio obě v klasickém mixu Grenache Syrah Mourvèdre a Bète a Bon Dieu, biovíno s beruškou z Plan de Dieu, kde Grenache a Syrah doplňuje Carignan.  
Poslední čtveřice jsou klasická vína bez bio klasifikace, vesměs crus, nejprve sousední oblasti Cairanne a Rasteau a pak vyšší kategorie AOC Cairanne z vybraných vinic, Voconces a pak Antique z nejstarších vinic se zlatou medailí.   
  
Přijďte mezi nás, budeme se těšit :-)

Seznam vín k degustaci: 

1. Secrets de Campane blanc    
2. Secrets de Campane rouge
     
3. CDR sans souffre    
4. Insouciante BIO AOC Côtes du Rhône     
5. Metamorphose CDRV BIO    
6. Bète a bon Dieu  BIO AOC Plan de Dieu    
7. Elegante Mundus Vini  BIO AOC Cairanne    

8. Cairanne La Reserve    
9. Rasteau Réserve    
10. Les Voconces    
11. Cairanne Antique    

Degustaci samozřejmě doplníme kvalitním občerstvením, dobrým pečivem a neperlivou vodou.

Vstupné na tuto degustaci bude 490,-.

Rezervaci můžete učinit telefonicky 257 317 410 (PO-PÁ OD 17H), 608 256 471, mailem vinnyujezd@vinnyujezd.cz nebo on-line zde níže.
 
Na vaši návštěvu se těší Ivan Tomek, Daniel Keřlík a všichni z Vinného Újezdu 19 


Pořádá: Vinný sklep Újezd 19
Telefon: 257317410
E-mail: vinnyujezd@vinnyujezd.cz
Místo konání: Vinný sklep újezd 19
 
© Vinný Újezd 2009 tvorba www stránek emocio
Rezervace Registrace
Facebook Vinný sklep Újezd
Vinn jezd Vinn jezd Vinn jezd Vinn jezd Vinn jezd