Profil skvělého malého vinařství - Domaine Fond Croze

08. 02. 2018
čtvrtek

Vstupné 445,-

10 vzorků, polovina v časovém vertikálním srovnání

Robert Parker je hodnotí nad 90 bodů, dává je za vzor pro menší vinařství. Zlaté medaile z Paříže

Degustace proběhne 8.2. 2018 od 19h ve Vinném sklepě Újezd 19

Toto menší vinařství (skoro 70 ha) je dlouhodobě jedno z našich nejlepších a nejoblíbenějších (e shop www.Rhona.cz). Bratři Longové, kteří vinařství vedou, spolupracují se špičkovým enologem Philipem Cambié a i díky tomu je Robert Parker dává za vzor pro ty mladé vinaře, kteří ctí terroir a snaží se o nový a individuální výraz vína postaveného přitom na místních tradicích jižní Rhôny. Mají celou řadu cen ze soutěží v Orange, Maconu a opakovaně dostávají zlaté medaile na prestižní výstavě v Paříži. Na své nabídce stále pracují a kromě klasických Grenache směsí, tak typických pro jižní Rhônu mají i vína svým složením hodně odlišná, která si také ukážeme. Začneme jejich prvotřídním Chardonnay s plnou svěží ovocnou chutí a výraznou kyselinou. Pak si srovnáme dva ročníky základního Cuvée Confidence, se 70 % Grenache, doplněné Syrahem a pak starší ročníky
(ze starších vinic) Cuvée Vincent de Catari, kde kromě Grenache je i Syrah, Mourvèdre a Carignan. Jsou to typická vína pro jižní Rhônu, s bohatou ovocnou chutí. Les vieux ceps de Raymond jsou první atypičností, víno z čistého Carignanu z vinice, kterou založil otec dnešních majitelů Raymond, plné a těžké víno.
Dále si ukážeme Cuvée Romanaise (po Catari další odkaz na historii vína na Rhôně), barikovaný mix Grenache a Syrahu půl na půl, s hutnou plnou a kořenitou chutí. Pokračovat budeme třemi ročníky Cuvée Shyrus (92 body Parker), směsi obdobné tomu, co nabízí severní Rhôna na špičkové oblasti Côte Rôtie, tedy cca 97 % Syrahu, doplněným bílým Viognierem (keře se vysazují společně na stejné parcele). Tohle víno nám hrozně chutná a nejsme sámi, Jan Čeřovský o něm napsal: "Tmavá, výrazná barva. Ve vůni borůvka, fialový drops, tmavší peckoviny, uzené maso, dřevo překvapivě nijak
výrazné, již znatelně nazrávající. Plné, delší, s výraznou teplejší ovocností, ale zároveň skvělou kyselinou.  Intenzivní, masité, šťavnaté, poměrně koncentrované. Povedený kousek!"

Seznam degustačních vzorků
1) Chardonnay AOC Côte du Rhône 2016
2) Cuvée Confidence – AOC Côte du Rhône 2015
3) Cuvée Confidence – AOC Côte du Rhône 2012
4) Cuvée Vincent de Catari - Côte du Rhône villages 2013
5) Le Vieux Ceps de Raymond – AOC Côte du Rhône 2014
6) Cuvée Romanaise – AOC Côte du Rhône 2015
7) Cuvée Shyrus – AOC Côte du Rhône 2015
8) Cuvée Shyrus – AOC Côte du Rhône 2014
9) Cuvée Shyrus – AOC Côte du Rhône 2012
10) Cuvée Shyrus - AOC Côte du Rhône 2011

Vstupné bude 445,-.

Rezervaci můžete učinit telefonicky 257 317 410 (po 17h), 608 256 471, mailem vinnyujezd@vinnyujezd.cz nebo on-line zde níže.
Kvalitní občerstvení a voda je samozřejmostí. Ceny budou v den degustace velice příznivé.

Těšit se na Vaši návštěvu bude Dr.Ivan Tomek a kolektiv z Vinného sklepa Újezd 19


Pořádá: Vinný sklep Újezd 19
Telefon: 257 317 410
E-mail: vinnyujezd@vinnyujezd.cz
Místo konání: Vinný sklep Újezd 19
 
© Vinný Újezd 2009 tvorba www stránek emocio
Rezervace Registrace
Facebook Vinný sklep Újezd
Vinn jezd Vinn jezd Vinn jezd Vinn jezd Vinn jezd