Svatomartinské oslavy - mladá vína, konfitovaná husička, kaldoun a dobrá nálada

11. 11. 2019
pondělí

Vstupné 0,-

Vážení přátelé,
tak jako každý rok, tak tentokráte v pondělí 11.11. od 11h 11min začnou u nás na Vinném Újezdě 19 Svatomartinské oslavy. Připravíme pro Vás opět konfitovanou husičku s dvěma druhy zelí a dvěma druhy domácích knedlíčů, nebude chybět tradiční kaldoun a ochutnáme na více než deset mladých českých a moravských vín z ročníku 2019. Budete se moci těšit na všechny "svatomartinské" odrůdy – Muller Thurgau, Veltlínské červené rané, Muškát Moravský, Modrý Portugal a Svatovavřinecké, případně i odrůdy jiné a to z podoblastí – Velké Pavlovice, Znojmo, Mikulov. Budou k ochutnání bílá, růžová i červená vína.

SHRNUTÍ:
pondělí
11.11. v 11h 11 min. otevíráme sklep

- můžete k nám samozřejmě zavítat i na oběd
- budete moci ochutnat konfitovanou martinskou husičku se zelím(bílé a červené) a  knedlíčkem (houskový a bramborový)  
- budete moci ochutnat výborný tradiční kaldoun                                 

- na výběr budeme mít více než 10 druhů mladých a martinských vín
- budeme pro zajímavost otevírat i minulé ročníky(co se s takovým vínem děje po čase????)
- pro opravdu vytrvalé otevřeme další zajímavá česká či moravská vína

Celé odpoledne a večer bude probíhat v duchu oslav, otevírat se bude opravdu mnoho lahví, samozřejmě, že budete moci ochutnat dozlatova konfitovanou husičku se zelím a knedlíčkem. Vše bude domácí výroby.

Jelikož máme rok co rok více a více zájemců, doporučujeme si svá místa rezervovat rychle! Rezervovat můžete obratem mailem, telefonicky 257 317 410 ( po 17h), 608 284 324 nebo on-line přes naše webové stránky - zde níže.

Pozn.1: Na pondělí 11.11. můžete rezervovat místa jak na oběd tak na večeři - jasně prosím vyznačte čas rezervace, počet osob (můžete do poznámky). Od 17h bereme rezervace pouze s objednávkou husy. Díky.

Pozn.2: "Vinařský fond vychází vstříc podnětům a požadavkům vinařů, spotřebitelů, zástupců HoReCa, ale i obchodních řetězců.
První změnou je zvýšení důrazu na kvalitu Svatomartinských vín. Cílem opatření je, aby značka nereprezentovala pouze vína daných odrůd a jisté minimální úrovně kvality,
ale aby byla vnímána spotřebiteli jako spolehlivá záruka nadprůměrné kvality vína. Pro možnost používat v letošním roce známku Svatomartinské tak bude třeba, aby víno
v hodnocení dosáhlo 80 bodů, namísto do loňského roku platných 78 bodů. Ostatní odrůdové, výrobní a senzorické požadavky zůstávají beze změn.
Další změnou je povolení prodeje Svatomartinského vína už od pátku 8.11.2019. Jde o prolomení dlouhodobě deklarované podmínky striktně stanovující první prodeje a ochutnávky Svatomartinských vín na datum 11. 11.". My se u nás ve Vinném Újezdě 19 držíme starých zásad a vína budeme otevírat po staru tedy 11.11. od 11h 11min. Jsme zvědavi, kdy se prolomí i třetí listopadový čtvrtek pro otevíraní vín z Beaujolais :-)???

Ceny:

Porce husy(400gr) s přílohami 350,-

kaldoun 70,-

1dcl vína 40,-

Těšit se na vás bude celý Vinný sklep Újezd 19


Pořádá: Vinný sklep Újezd 19
Telefon: 257 317 410
E-mail: vinnyujezd@vinnyujezd.cz
Místo konání: Vinný sklep Újezd 19
 
© Vinný Újezd 2009 tvorba www stránek emocio
Rezervace Registrace
Facebook Vinný sklep Újezd
Vinn jezd Vinn jezd Vinn jezd Vinn jezd Vinn jezd