Vinařství Ing.Ladislav Musil - Krása Frankovek a Vavřinců, 1.degustace

09. 06. 2020
úterý

Vstupné 300,-

Vážení přátelé,
rádi bychom Vás pozvali na další dublovanou degustaci a to v úterý 9.6. a čtvrtek 11.6.2020 vždy od 19h. Doufám, že potěšíme nejen příznivce moravských vín, ale i přesvědčíme ty z vás, kteří nevěří, že se dá na Moravě vyrobit kvalitní červené víno s jednoduchým školením a za rozumné peníze. I když musíme přiznat, že to není v ČR standardní. Tentokráte se důkladně zaměříme na vína moravského vinařství Musil z obce Dolní Kounice. Ing.Ladislav Musil založil vinařskou firmu v roce 1992. Filozofií majitele je jednoduché heslo: Základ špičkového vína tvoří hrozny z vlastních vinic. Proto nepřekvapí, že věnuje révovému keři velkou péči. Vinice se nacházejí ve Znojemské vinohradnické podoblasti v katastrálním území Dolní Kounice a Kounické předměstí. Ručně sbírané hrozny se zpracovávají v nedaleké obci Trboušany, v nově postavené hale se zařízením určeným k řízenému kvašení. Zrání vína v sudech a tancích, lahvování a prodej vína se uskutečňuje ve sklepním hospodářství v Dolních Kounicích, ve sklepech, kde se víno vyrábělo již v roce 1836. Pan Musil nám sdělil, že sklepy mají údajně hloubku až 15m.


Firma produkuje vína bílá, červená, růžová; jakostní odrůdová a jakostní vína s přívlastkem; i vína fortifikovaná a barikovaná. Na ty se však nezaměříme. Velkou část portfolia si ukážeme při degustaci.
Počet osob bude tentokráte omezen!

Vavřince a Frankovky v přívlastcích nalezneme běžně v Salónu vín ČR. Pár si jich ukážeme :-).


Profesor Vilém Kraus napsal: „Dolnokounická vína svou jedinečnost získávají z hluboce zvětralých granitoidních hornin a místy i z krystalických břidlic. Závislost vína na geologickém podloží se projevuje například u Frankovky, která zde má výrazný buket, mužnou tvrdost a fantastickou barvu.“
Místní však jednoduše říkají, že za všechno může ten místní šutr.


Seznam degustovaných vzorků:
Veltlinské červené rané jak. 2013
Müller Thurgau jak. 2015

André jak. 2013
Zweigeltrebe jak. 2014
Svatovavřinecké jak. 2013 salón vín
Svatovavřinecké jak. 2014
Svatovavřinecké PS 2015
Frankovka jak. 2014
Frankovka PS 2015


Součástí ochutnávky budou standardně i sýry, salámy, šunky, pečivo a mnoho neperlivé vody.
Cena degustace bude 300,-Kč.


Rezervovat si svá místa můžete mailem, telefonicky 257 317 410 (po 17h), 608 284 324 nebo on-line přes naše webové stránky - zde níže.


Budeme se na vás těšit. Vína si můžete nakoupit za výjimečné ceny.
Těšit se na vaši návštěvu bude celý tým Vinného sklepa Újezd 19


Pořádá: Vinný sklep Újezd 19
Telefon: 257 317 410
E-mail: vinnyujezd@vinnyujezd.cz
Místo konání: Vinný sklep Újezd 19
 
© Vinný Újezd 2009 tvorba www stránek emocio
Rezervace Registrace
Facebook Vinný sklep Újezd
Vinn jezd Vinn jezd Vinn jezd Vinn jezd Vinn jezd