Vinné sklepy Kutná Hora ve Vinném sklepě Újezd 19

31. 01. 2019
čtvrtek

Vstupné 390,-

Vážení přátelé,

rádi bychom vás pozvali na další pravidelnou degustaci v našich prostorech na Vinném Újezdě 19. Tentokrát se zaměříme na mladé, ale perspektivní vinařství Vinné sklepy Kutná Hora. Rodinné vinařství založil v roce 2002 pan Stanislav Rudolfský a v roce 2005 jej převzal  jeho syn Lukáš, který jej řídí dodnes. Společnými silami se pustili do obnovování zašlé slávy pěstování révy vinné na Kutnohorsku, jehož tradice sahá do 12. století. Legenda o nálezu stříbra v Kutné Hoře hovoří o mnichu Dominikovi, který zakopl o stříbrný prut při práci ve vinici. Nejvýznamnější odrůdou této oblasti je Rulandské modré, které zde rozšířil císař Karel IV. a kterému se zde i po staletích stále dobře daří. Momentálně vinařství hospodaří na více než 80 hektarech půdy, z nichž vinice tvoří 54 hektarů. Vinice se nacházejí  na tratích U Všech svatých, Pod Barborou, Nad Kapličkou, U Borku a Na Příčce. Zbylou půdu tvoří pastviny pro ovce, sady a pole. Cílem vinařství je tvořit soběstačný statek s ekologickými produkty v nejvyšší kvalitě.

Vyrábí biodynamická vína, při jejichž zpracování používají selský přístup pramenící z moudrosti našich předků.

Nepoužívají chemické preparáty ve vinici, ani ve sklepě.

Pojďte s námi ochutnat 11 zajímavých vzorků a popovídat si o ekologické udržitelnosti, BIO stylu a hlavně biodynamickém pěstování révy. Degustace proběhne poslední čtvrtek v lednu, tedy 31.1.2019 od 19h. Pan Rudolfský nás provede degustací osobně.

 

Práce ve vinici

Révu pěstují v optimálním množství tak, aby nepoškozovali životní prostředí. Při jejich činnosti naopak zlepšují půdu a navracejí ji původní živost, kultivují krajinu, dělají ji pestřejší a zdravější. Zachovávají ji pro další generace. K podpoře keřů nepoužívají žádné chemické prostředky, ale výluhy z rostlin, které si samy vyrábí. Dodržují zásady permakultury, pracují v souladu s fázemi měsíce a používají pouze biodynamické preparáty jako jsou roháček, křemenáček a další. Celý jejich statek je certifikován značkou BIO a jako jediné vinařství v České republice i na Slovensku jsou držitelem prestižní biodynamické certifikace DEMETER.

Práce ve sklepě

I ve sklepě ctí zásady přirozenosti. Mošty kvasí spontánně bez umělých kvasinek a řízeného kvašení, pracují s jemnými kaly, které víno chrání i léčí, a umožňují šetřit sírou, aby Vás nebolela hlava. Vína zrají v nerezových nádobách nebo sudech nejvyšší kvality od francouzských bednářů. Bílá vína lahvují po šetrné filtraci pomocí křemelinového filtru, která zachovává zdraví prospěšné látky. Červená vína lahvují po samovolné sedimentaci bez filtrace.

 

Seznam degustovaných vzorků:

1) Young Punk Tramín 2018

2) Cabernet Blanc 2016

3) Cabernet Blanc 2017

4) Ryzlink rýnský 2017

5) Tramín červený 2017

6) Klaret – Rulandské modré 2017

7) Young Punk Regent 2018

8) Svatovavřinecké 2017

9) Jakubské 2016

10) Pinot Noir Na Příčce 2016

11) Sekt Pinot Noir 2015

 

Degustaci jako vždy doplníme kvalitním občerstvením, dobrým pečivem a neperlivou vodou. Nebudou chybět salámy, šunky, sýry, olivy.

Vstupné na tuto degustaci bude 390,-.

Rezervaci můžete učinit telefonicky 257 317 410, 608 256 471, mailem vinnyujezd@vinnyujezd.cz nebo on-line zde níže.

 

Těšit se na Vaši návštěvu bude rodina Rudolfských a všichni z Vinného sklepa újezd 19


Pořádá: Vinný sklep Újezd 19
Telefon: 257317410
E-mail: vinnyujezd@vinnyujezd.cz
Místo konání: Vinný sklep Újezd 19
 
© Vinný Újezd 2009 tvorba www stránek emocio
Rezervace Registrace
Facebook Vinný sklep Újezd
Vinn jezd Vinn jezd Vinn jezd Vinn jezd Vinn jezd