Weingut Becker, Pfalz, slunný kraj a 10x krásná vína

22. 06. 2021
úterý

Vstupné 399,-

Přátelé, příznivci kvalitních vín,

s příchodem jara do českých krajin jsme se rozhodli uspořádat degustaci rýnských vín zaměřených na náš oblíbený slunný region Pfalz. V posledních deseti letech jsme se tomuto regionu dostatečně věnovali a z našich dřívějších cest se rekrutovalo i dostatek zajímavých vzorků. Jsme rádi, že můžeme opět v našich prostorech na Vinném Újezdě 19 ukázat paletu krásných, minerálních vín od malého, ale o to zajímavějšího vinaře z porýní - Weingut Becker. Často mluvíme o hledání zajímavých vín, ještě v ne tak probádaných lokacích. Pfalz do této kategorie dozajista spadá. Najít zde relativně neznámá, ale vysoce zajímavá a kvalitní vinařství je to, co nás baví a těší zároveň. Když připočteme fakt, že se Pfalzi přezdívá německé Toskánsko, není třeba již nic dodávat. Slunce je zde v průběhu roku opravdu dostatek! Přijďte k nám a přesvěčte se. Degustace proběhne v úterý 22.6.2021 od 19h.

Pár informací o Weingut Becker:

Nedaleko od malebné vesnice Ilbesheim, uprostřed vinic, leží vinařství Heissbühlerhof. Zde žije, pracuje a užívá života rodina Becker. Obhospodařují celkem 14 ha. Logo motýla, který zároveň i připomíná písmeno B se jim stal osudným. Motýl symbolizuje i rovnováhu v přírodě, kterou vinaři velmi zdůrazňují. Aby chránili révu, nepoužívají chemicky syntetické pesticidy, herbicidy, dusíkaté minerální hnojiva a genetické inženýrství. Ekologické vinohradnictví nekončí s bio-udržitelným hospodařením ve vinici a sklepě. Ale například: Solární energii již několik let používají k výrobě elektřiny a teplé vody. K vytápění se používá dřevo. Jako logickým důsledkem této proměny, byl koncem roku 2011 vstup do spolku Bioland. Odrůdovou skladbu mají jasnou. Burgundské odrůdy a Dornfelder se pěstují na přibližně 30% plochy. Milují ty těžké vápnité sprašově-jílovité půdy, které dominují v Ilbesheimu. Na zvlášť zajímavých polohách je pěstován Riesling, cca na 15% plochy. Zbývající část vinohradu sdílejí odrůdy, jako jsou Gewürztraminer, Sauvignon Blanc a Merlot.

Údolí řeky rýn - Falcko (Pfalz, Palatinate, Rheinpfalz)

Falcko je druhou největší vinařskou oblastí Německa, která se až do roku 1992 nazývala Rheinpfalz. Táhne se 80 km na sever od Alsaska, jehož horské pásmo Vogézy (Vosges) přechází na německé straně v pohoří Haardt. Stejně jako Alsasko na francouzské straně, je i Falcko nejsušší a nejslunnější ze všech oblastí Německa, a to díky mikroklimatu vytvářeném deštným stínem na úpatí svahů, kde je také vysázena většina vinic. Centrem vinařského regionu je Neustadt-an-der-Weinstrasse, což v českém překladu je báječně znějící „Nové Město na vinařské stezce“.

Seznam degustačních vzorků:

Silvaner trocken 1L 2020
Weissburgunder 2020 1L 2020
Weißer Burgunder kabinett 2020
Weißer Burgunder Kalmit 2017
Spätburgunder Blanc de Noir 2020
Sauvignon blanc klmit 2020
Riesling 1L 2020
Riesling Kalmit 2018
Riesling Sonnenberg 2017
Riesling Sonnenberg 2018

 

Cena degustace bude 399,-Kč a bude obsahovat kvalitní občerstvení a neperlivou vodu. Rezervaci můžete učinit telefonicky 257 317 410, 608 256 471, obratem mailem nebo on-line zde níže.

Degustací vás provede Daniel Keřlík. Vína si případně můžete nakoupit za výjimečné ceny.

Těšit se na vaši návštěvu bude celý tým Vinného sklepa Újezd 19

 


Pořádá: Vinný sklep Újezd 19
Telefon: 257317410
E-mail: vinnyujezd@vinnyujezd.cz
Místo konání: Vinný sklep újezd 19
 
© Vinný Újezd 2009 tvorba www stránek emocio
Rezervace Registrace
Facebook Vinný sklep Újezd
Vinn jezd Vinn jezd Vinn jezd Vinn jezd Vinn jezd