Weingut Becker, Pfalz, slunný kraj a krásná, svěží bílá vína

12. 04. 2023
středa

Vstupné 490,-

10 vzorků, ve středu 12.4.2023 od 19h na Vinném Újezd 19

Přátelé, příznivci kvalitních vín,
s příchodem jara do českých krajin jsme se rozhodli uspořádat degustaci nejen mladých vín zaměřených na náš oblíbený slunný region Pfalz. V posledních deseti letech jsme se tomuto regionu opravdu dostatečně věnovali a z našich cest se rekrutovalo i dostatek zajímavých vzorků. S vinařstvím Becker, jehož vína bychom vám rádi představili, spolupracujeme 5 let a po tuto dobu dovážíme jejich vína do ČR. Pro tuto degustaci jsme vybrali pět dvojic vín, která budou jasně vystihovat výraz tohoto rodinného vinařství. Akcentace bude na poslední lahvovaný roční 2021. Zaměříme se na odrůdy:
- bílá burgunda
- modrá burgunda - na bílo a růžovo
- sauvignon blanc
- riesling v prémiových řadách

Degustace proběhne na Vinném Újezdě 19 ve středu 12.4.2023 od 19h. Přijďte, budete vítáni :-).

Weingut Becker
Kousek od malebné vesnice Ilbesheim, uprostřed vinic, leží vinařství Heissbühlerhof. Zde žije, pracuje a užívá života rodina Becker. Obhospodařují celkem 14 ha. Logo motýla, který zároveň i připomíná písmeno B se jim stal  osudným. Motýl symbolizuje i rovnováhu v přírodě,  kterou vinaři velmi zdůrazňují.  Aby chránili révu, nepoužívají chemicky syntetické pesticidy, herbicidy, dusíkaté minerální hnojiva a genetické inženýrství. Ekologické vinohradnictví nekončí s bio-udržitelným hospodařením ve vinici a sklepě. Ale například: Solární energii již několik let používají k výrobě elektřiny a teplé vody. K vytápění se používá dřevo. Jako logickým důsledkem této proměny, byl koncem roku 2011 vstup do spolku Bioland. Odrůdovou skladbu mají jasnou. Burgundské odrůdy a Dornfelder se pěstují na přibližně 30% plochy. Milují ty těžké vápnité sprašově-jílovité půdy, které dominují v Ilbesheimu. Na zvlášť zajímavých polohách je pěstován Riesling, cca na 15% plochy. 
Zbývající část vinohradu sdílejí odrůdy, jako jsou Gewürztraminer, Sauvignon Blanc a Merlot.

Údolí řeky rýn - Falcko (Pfalz, Palatinate, Rheinpfalz)
Falcko je druhou největší vinařskou oblastí Německa, která se až do roku 1992 nazývala Rheinpfalz. Táhne se 80 km na sever od Alsaska, jehož horské pásmo Vogézy (Vosges) přechází na německé straně v pohoří Haardt. Stejně jako Alsasko na francouzské straně, je i Falcko nejsušší a nejslunnější ze všech oblastí Německa, a to díky mikroklimatu vytvářeném deštným stínem na úpatí svahů, kde je také vysázena většina vinic. Centrem vinařského regionu je Neustadt-an-der-Weinstrasse, což v českém překladu je báječně znějící „Nové Město na vinařské stezce“.

Seznam degustačních vzorků:

Weißer Burgunder 1L trocken 2021
Weißer Burgunder 1L trocken 2019

Weisser Burgunder Kabinett trocken 2021
Weissburgunder spatlese "Kalmit" 2017

Spätburgunder Blanc de Noir Kabinett trocken 2021
Spätburgunder Rosé Kabinett trocken 2021

Sauvignon Blanc "Kalmit" trocken 2021
Sauvignon Blanc "Kalmit" trocken 2020

Riesling "Leinsweiler Sonnenberg" trocken 2021
Riesling "Ilbesheimer Kalmit" trocken 2021

 

Cena degustace bude 490,-Kč a bude obsahovat kvalitní občerstvení a neperlivou vodu. Rezervaci můžete  učinit telefonicky 257 317 410, 608 256 471, obratem mailem nebo on-line zde níže.

Degustací vás provede Daniel Keřlík. Vína si případně můžete nakoupit za výjimečné ceny.

Těšit se na vaši návštěvu bude celý tým Vinného sklepa Újezd 19

 


Pořádá: Vinný sklep Újezd 19
Telefon: 257317410
E-mail: vinnyujezd@vinnyujezd.cz
Místo konání: Vinný sklep újezd 19
 
© Vinný Újezd 2009 tvorba www stránek emocio
Rezervace Registrace
Facebook Vinný sklep Újezd
Vinn jezd Vinn jezd Vinn jezd Vinn jezd Vinn jezd