Weingut Becker, Pfalz, slunný kraj a nejen krásná bílá vína

20. 03. 2024
středa

Vstupné 490,-

DEGUSTACE PROBĚHNE VE STŘEDU 20.3.2024 OD 19H

Přátelé, příznivci kvalitních vín,
s postupným příchodem jara do českých krajin jsme se rozhodli uspořádat degustaci rýnských vín zaměřených na náš oblíbený slunný region Pfalz. Rádi bychom vám představili malé rodinné vinařství pracující v BIO režimu – Weingut Becker, které pracuje na 14h vinohradů v BIO režimu od roku 2012. V krásném kraji kousek od řeky Rýn a na krásných polohách tvoří krásná, pitelná, svěží a minerální vína. Vína z mimořádných tratí jako je Sonnenberg a Kalmit umějí i krásně vyzrávat a podrží delší dobu na láhvi.
                     Často mluvíme o hledání zajímavých vín, ještě v ne tak probádaných lokacích. Pfalz do této kategorie dozajista spadá. Najít zde relativně neznámá, ale vysoce zajímavá a kvalitní vinařství je to, co nás baví a těší zároveň. Když připočteme fakt, že se Pfalzi přezdívá německé Toskánsko, není třeba již nic dodávat. Budeme se těšit na společnou degustaci, která proběhne ve středu 20.3.2024 od 19h v prostorech Vinného sklepa Újezd 19.

Weingut Becker
Nedaleko od malebné vesnice Ilbesheim, uprostřed vinic, leží vinařství Heissbühlerhof. Zde žije, pracuje a užívá života rodina Becker. Obhospodařují celkem 14 ha. Logo motýla, který zároveň i připomíná písmeno B se jim stal  osudným. Motýl symbolizuje i rovnováhu v přírodě, kterou vinaři velmi zdůrazňují.  Aby chránili révu, nepoužívají chemicky syntetické pesticidy, herbicidy, dusíkaté minerální hnojiva a genetické inženýrství. Ekologické vinohradnictví nekončí s bio-udržitelným hospodařením ve vinici a sklepě. Ale například: Solární energii již několik let používají k výrobě elektřiny a teplé vody. K vytápění se používá dřevo. Jako logickým důsledkem této proměny, byl koncem roku 2011 vstup do spolku Bioland. Odrůdovou skladbu mají jasnou. Burgundské odrůdy a Dornfelder se pěstují na přibližně 30% plochy. Milují ty těžké vápnité sprašově-jílovité půdy, které dominují v Ilbesheimu. Na zvlášť zajímavých polohách je pěstován Riesling, cca na 15% plochy. Zbývající část vinohradu sdílejí odrůdy, jako jsou Gewürztraminer, Sauvignon Blanc a Merlot.

Údolí řeky rýn - Falcko (Pfalz, Palatinate, Rheinpfalz)
Falcko je druhou největší vinařskou oblastí Německa, která se až do roku 1992 nazývala Rheinpfalz. Táhne se 80 km na sever od Alsaska, jehož horské pásmo Vogézy (Vosges) přechází na německé straně v pohoří Haardt. Stejně jako Alsasko na francouzské straně, je i Falcko nejsušší a nejslunnější ze všech oblastí Německa, a to díky mikroklimatu vytvářeném deštným stínem na úpatí svahů, kde je také vysázena většina vinic. Centrem vinařského regionu je Neustadt-an-der-Weinstrasse, což v českém překladu je báječně znějící „Nové Město na vinařské stezce“.

Seznam degustačních vzorků:

2021 Spätburgunder Blanc de Noir
2021 Weissburgunder kabinett
2022 Chardonnay Rittersberg
2022 Sauvignon Blanc Spätlese "Kalmit" trocken
2021 Sauvignon Blanc Spätlese "Kalmit" trocken
2022 Riesling trocken
2021 Riesling "Leinsweiler Sonnenberg"
2021 Riesling "Ilbesheimer Kalmit"
2019 Riesling "Ilbesheimer Kalmit"
2018 Spätburgunder Holzfass gereift

Cena degustace bude 490,-Kč a bude obsahovat kvalitní občerstvení a neperlivou vodu. Rezervaci můžete  učinit telefonicky 257 317 410, 608 256 471, obratem mailem nebo on-line zde níže.

Degustací vás provede Daniel Keřlík. Vína si případně můžete nakoupit za výjimečné ceny.

Těšit se na vaši návštěvu bude celý tým Vinného sklepa Újezd 19


Pořádá: Vinný sklep Újezd 19
Telefon: 257317410
E-mail: vinnyujezd@vinnyujezd.cz
Místo konání: Vinný sklep újezd 19
 
© Vinný Újezd 2009 tvorba www stránek emocio
Rezervace Registrace
Facebook Vinný sklep Újezd
Vinn jezd Vinn jezd Vinn jezd Vinn jezd Vinn jezd